Pielęgnacja i konserwacja marmuru

Marmur należy czyścić przy użyciu wilgotnej szmatki bez dodatku detergentów. Zabrudzenia należy usunąć niezwłocznie po ich powstaniu. Pozostawienie ich na dłużej może skutkować powstaniem trwałych przebarwień.

Do zabezpieczenia marmuru przed nadmiernym wchłanianiem płynów można zastosować raz do roku, profilaktycznie impregnat do kamieni naturalnych. Należy jednak pamiętać, że pomimo impregnacji kamienia nadal może on w małym stopniu chłonąć płyny.

Wosk posłuży nam jako warstwa zabezpieczająca oraz nada pięknej głębi koloru.  Proces woskowania polega na nałożeniu wosku i wtarciu go bezpośrednio w kamień przy użyciu czystej i suchej szmatki.

Pielęgnacja i konserwacja granitu

Granit w odróżnieniu do marmuru, możemy czyścić lekkimi detergentami takimi jak płyn do mycia naczyń. Ze względu na swoją wysoką wytrzymałość nie wymaga on podejmowania dodatkowych działań pielęgnacyjno-konserwujących.

Terrazzo

Terazzo to połączenie cementu i rozdrobnionych kamieni takich jak marmur czy bazalt. Jest to wdzięczny materiał o zróżnicowanej strukturze, dzięki któremu uzyskujemy ciekawe efekty wizualne, nadając świeżości i oryginalności każdemu pomieszczeniu. Świetnie komponuje się z akcentami złota oraz czerni które nadają elegancji i szlachetności.

Pielęgnacja i konserwacja mosiądzu

Mosiądz pod wpływem naturalnych czynników ulega z biegiem czasu patynacji czyli utlenianiu. Proces ten jest odwracalny i bardzo prosty do wykonania. Mosiądz poleruje się za pomocą pasty polerskiej do metali, jest to bardzo prosta czynność, która polega na nałożeniu pasty na suchą szmatkę i wtarciu jej w mosiężny element.

Aby zahamować proces patynacji można zastosować po polerowaniu ceramiczny środek pokrywający produkty niewidzialną warstwą zabezpieczającą. Dodatkową warstwą ochronną i wydobywającą może być twardy wosk carnauba. Mosiądz czyścimy zawsze suchą i czystą szmatką.